Stříhání a vyžínání na zahradě

Pokud jste majitelem nebo majitelkou nějakého pozemku, máte velké štěstí. A čím větší kus země vlastníte, tím větší snahu musíte jako majitel či majitelka vyvinout, aby vám vše na něm „nepřerostlo přes hlavu“. A to teď v létě, kdy veškerá vegetace roste a bují jako o život, platí dvojnásob.

Stříhání a vyžínání na zahradě: sezóna vrcholí

Sekání trávníku a vyžínání je velmi náročná a často zdlouhavá práce. Se správně zvoleným vybavením si ji ale můžete hodně usnadnit a ušetřit si cenný čas.
Pro velké pozemky křovinořez

V létě nás obyčejně trápí rychle rostoucí travní porost, jehož tempo nás dokáže často i zaskočit. Někdy nám pozemky zarostou tak, že už si s nimi obyčejná sekačka neporadí. Platí to především pro majitele velkých pozemků, kteří nemají tolik času, aby vše uhlídali nebo třeba majitele rekreačních objektů, kteří své nemovitosti využívají nepravidelně. V tomto případě přichází na řadu křovinořez, s kterým zvládnete i to, na co běžná sekačka nestačí.

Posečete s ním zanedbané plochy s přerostlou trávou a dostanete se s ním i do těžko přístupných míst. Při velikosti svého výkonu si netroufá pouze na trávu, ale jak už název napovídá, “vezmete” s ním i všelijaké mlází, větve či malé výhonky stromků.

Vyžínač Husqvarna 122C_2-web

Vyžínač Husqvarna 122C_2

Vyžínač na úpravy a dokončení

Nižším stupněm křovinořezů jsou takzvané vyžínače. Ty mají menší výkon a hodí se pro další dokončující úpravy trávníku s použitím struny. Jeho výhodou je, že se dostane i do míst, kam sekačka nebo rider ne, takže s ním zvládnete posekat i místa kolem plotů, zídek nebo stromů. Vyžínače jsou navíc lehčí i levnější než křovinořezy.

Alternativou k běžnému benzinovému vyžínači je také vyžínač s akumulátorovým pohonem, který perfektně využijete v zabydlených oblastech. Je totiž absolutně tichý a pracuje bez emisí.

O akumulátorových vyžínačích si přečtěte více v článku: Akumulátorové strunové vyžínače

Nůžky na živý plot Husqvarna 122HD60_LFS_1-web

Nůžky na živý plot Husqvarna 122HD60_LFS_1

Poraďte si s plotem

Zahrada není jen tráva a záhonky, ale často také živé ploty. Tráva se musí sekat, plot zase stříhat. Běžný živý plot poporoste za rok i o několik desítek centimetrů a přerostlá zeleň by kazila celkový dojem ze zahrady. Pravidelným stříháním navíc podpoříte hustotu plotu.

Stříhat byste měli podle typu dřeviny až třikrát ročně, a pokud se nechcete nadřít s ručními nůžkami, poohlédněte se po kvalitním plotostřihu. Pokud máte malý plot, stačí vám na jeho úpravy plotostřih klasický. V případě velmi vysokého nebo obtížně přístupného plotu se již vyplatí pořídit si přístroj teleskopický. Zvážit můžete opět i pořízení alternativního akumulátorového plotostřihu se všemi výhodami z toho plynoucími.

Nenechte svůj pozemek v létě zarůst s kvalitními křovinořezy, vyžínači a plotostřihy značky Husqvarna! Máme pro Vás několik tipů na výrobky Husqvarna:

Vyžínač Husqvarna 115iL

Vyžínač Husqvarna 115iL_5

Vyžínač Husqvarna 115iL_5

Vyžínač Husqvarna 115iL je nováčkem v rodině akumulátorových strojů značky Husqvarna. Jedná se o lehký, pohodlný a snadno použitelný akumulátorový vyžínač pro vyžínání okrajů trávníků a malých ploch s vyšší trávou. Svému uživateli poskytuje všechny výhody plynoucí z akumulátorového pohonu: tichost, bezemisnost, nízké vibrace, pohodlné spouštění a úsporu dodatečných nákladů na palivo.

Vyžínač Husqvarna 122C

Vyžínač Husqvarna 122C

Vyžínač Husqvarna 122C

Vyžínač Husqvarna 122C je tichý a lehký vyžínač pro domácí použití s funkcemi SmartStart® pro jednoduchý start, Tap´n´Go pro rychlé vysouvání struny a automatickým vracením vypínače STOP do pohotovostní polohy. Rukojeť je speciálně ergonomicky upravená, aby práce s vyžínačem byla pro uživatele co nejkomfortnější.

Křovinořez Husqvarna 129R

Křovinořez Husqvarna 129R

Křovinořez Husqvarna 129R

Křovinořez Husqvarna 129R je díky svému vysokému výkonu, snadnému ovládání a všestrannému využití ideální volbou pro běžného spotřebitele i profesionála. Díky inteligentní funkci SmartStart® se snadno startuje a jeho ovládání je intuitivní. Jeho součástí jsou standardní dvojité popruhy, které odlehčí zátěž a umožní pracovat déle při větším komfortu.

Křovinořez Husqvarna 525RX

Křovinořez Husqvarna 525RX

Křovinořez Husqvarna 525RX

Křovinořez Husqvarna 525RX je mezi zákazníky nejoblíbenějším a nejprodávanějším křovinořezem. Jeho výhodou je kombinace vysokého výkonu a pohodlí při práci. Snadno si poradí s hrubou trávou i podrostem. Konkstrukce motoru X-Torq® snižuje množství škodlivých výfukových plynů až o 75 % a spotřebu paliva až o 20 %. K jeho vybavení patří také ergonomický popruh Balance 35, který optimálně rozloží zátěž mezi ramena, hrudník a záda.

O společnosti Husqvarna

Společnost Husqvarna je přední světový producent výrobků určených pro péči o les, park a zahradu a strojů pro stavebnictví. Dynamický vývoj výrobků a široká nabídka strojů, společně s dlouhodobou aktivní spoluprací s autorizovanými prodejci, učinili z Husqvarny přední společnost na světě ve svém oboru. Na základě více než 300leté zkušenosti v oblasti strojírenské výroby nabízí dnes firma Husqvarna špičková řešení. Při optimální kombinaci profesionální výkonnosti s ohledem na potřeby uživatele a životní prostředí poskytnou produkty Husqvarna efektivnost a spokojenost s výsledky vykonané práce.

Nůžky na živý plot Husqvarna 115iHD45

Nůžky na živý plot Husqvarna 115iHD45

Nůžky na živý plot Husqvarna 115iHD45

Plotostřih Husqvarna 115iHD45 je nováčkem v rodině akumulátorových strojů značky Husqvarna. Poskytuje vysoký výkon bez přímých emisí, snadné ovládání, bezpečné a pohodlné spouštění pomocí intuitivní klávesnice. Díky akumulátorovému pohonu jsou tiché a neprodukují žádný zápach, hodí se tedy i k sezónnímu použití v zabydlených oblastech. Kvalitní Li-ion baterie má dlouhou životnost.

Nůžky na živý plot Husqvarna 122HD60

Nůžky na živý plot Husqvarna 122HD60

Nůžky na živý plot Husqvarna 122HD60

Plotostřih Husqvarna 122HD60 se vyznačuje nízkou hlučností a nízkou váhou, je tak vhodný pro hobby uživatele. Díky funkci SmartStart® se snadno startuje, má nastavitelnou zadní rukojeť, antivibrační tlumiče LowVib® a dlouhou stříhací lištu, díky které zajišťuje uživateli prodloužený dosah.

autor: Barbora Čapková, Lucie Strnadová

foto: Husqvarna