Rychlé tipy pro správnou péči o sekačku

Sekačka na trávu je základním náčiním pro údržbu trávníku v průběhu roku a je také nejvíce zatěžovaná. Máme pro vás rychlé tipy pro správnou péči o sekačku.

sekačka Fieldmann FZR 4616-B

sekačka Fieldmann FZR 4616-B

Na co nezapomenout na začátku ( jaro ), v průběhu roku a na podzim:

Jak správně udržovat sekačku na trávu

  • Po prvních 5 hodinách sečení je nutno vyměnit olej. Olej není součástí balení nové sekačky a je tedy třeba ho dokoupit. Jeden litr oleje vám postačí. Olejová náplň sekačky se pohybuje obvykle v rozmezí 0,5-0,6 l.
  • Vyměňujte olej cca 1x za rok nebo po 50 hodinách práce.
  • Na konci sezóny sekačku řádně vyčistěte, odstraňte případné rzi a ošetřete konzervačním nátěrem.
  • Po, nebo před sezónou nabruste a vycentrujte nůž.
  • Pracujete-li v prašném prostředí, vyfoukejte nebo vyčistěte jednou ročně vzduchový filtr. V méně prašném prostředí stačí filtr čistit jednou za 2-3 roky.
  • Pokud sekačka hůře startuje nebo má nepravidelný chod, vyměňte svíčku.

Samozřejmě, výše uvedené činnosti se dají zvládnout doma v garáži, pokud si nejste jisti nebo si myslíte, že například motor neběží ve správných otáčkách, odvezte sekačku do specializovaného servisu na seřízení.

Většina úkonů, která byla zmíněna jsou důležitá pro sekačku, aby déle vydržela a neměla technické problémy.

Pro trávník je nejdůležitější kvalitní nabroušení nože. 1x za rok je minimum. Pokud se vám stane, že při sekání najedete na nějaký tvrdý předmět nebo kámen, je to na noži sekačky hned poznat.

Ostří nože se bude zakulacovat a trávník bude trpět. V takových případech přebrušte nůž sekačky, i několikrát za sezonu.

náhledové úvodní foto: sekačka Fieldmann FZR 4616-B